Gimnazjum nr 1 w Myślenicach

fax (12) 272 13 38

e-mail: gimnazjumjeden@interia.pl

Działalność szkoły:

W szkole działa wiele różnych kół zainteresowań i poszerzania wiedzy. Uczniowie gimnazjum chętnie biorą udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Udzielają się w różnych akcjach, spotkaniach i różnych działaniach społecznych.

Szkoła posiada kilka certyfikatów świadczących o zaangażowaniu nauczycieli. Szczególnie ważne są certyfikaty: „Bezpieczne Gimnazjum”,  „Zielona Flaga”, „dyplom Multimedialna Szkoła”. Uczniowie udzielają się w programie krzewienia wiedzy fizycznej „Feniks” i  innych.

Historia szkoły:

Budowa szkoły została rozpoczęta w roku 1873. Kamień węgielny położono w roku 1874, z tego roku pochodzi też akt erekcyjny. Pod budowę szkoły przeznaczono plac przy ul. Krakowskiej 33 (obecnie ul. Sobieskiego 1). W dniu 27 maja 1876 roku budynek został poświęcony. Budowa została ukończona w listopadzie 1877 roku. W czasie wojen budynek zajmowany był przez wojska okupantów, tak więc nauka odbywała się nieregularnie. Od 1909 roku szkoła męska nosiła imię Juliusza Słowackiego, a szkoła żeńska – imię Królowej Jadwigi. Po wojnie od roku 1945 do 1999 w tym budynku znajdowała się Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Słowackiego.