Gimnazjum nr 2 w Myślenicach

(szkoła o profilu sportowym)

ul. St. Pardyaka 26
32-400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (012) 274-02-70

e-mail: gimdwa@post.pl

Gimnazjum nr 2 w Myślenicach jest szkołą o profilu sportowym, jednak nauczyciele sporo uwagi poświęcają także nauce informatyki.

Gimnazjum powstało na mocy uchwały Rady Miejskiej nr 50/VI/99. Pierwszym dyrektorem gimnazjum został mgr Andrzej Ślósarz.

Na początku działalności obowiązkiem gimnazjum  było kształcenie absolwentów szkół podstawowych nr 3, 4, 6 z Myślenic oraz uczniów ze szkół w Bysinie, Jasienicy i Osieczanach. W latach późniejszych, kiedy powstały gimnazja na Zarabiu i w Jasienicy, szkoła zaczęła przyjmować głównie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach. Ponieważ jednak specjalnością Gimnazjum nr 2, są sportowe oddziały klasowe, do szkoły przyjmowana jest młodzież także spoza gminy Myślenice. Działają tutaj sekcje piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców, którzy osiągają dobre rezultaty i uczestniczą nawet w rozgrywkach PZPN.